Wczytuję dane...
Poradnik

Aby ułatwić zakupy w naszym sklepie, przedstawiamy kilka praktycznych porad, które mogą być pomocne przy podejmowaniu decyzji i wyborze właściwego produktu. Szczegółowe informacje, takie jak wymiary czy materiały, z których jest wykonany konkretny artykuł, znajdują się na stronie danego produktu.

Podczas wyboru łóżka warto wziąć pod uwagę miejsce, w którym ma ono być przechowywane. Jeżeli mamy małe mieszkanie i chcemy chować je gdzieś w kącie za innymi meblami czy za zasłoną, warto najpierw zmierzyć to miejsce i porównać jego rozmiar z wymiarami złożonego łóżka (ich parametry w stanie złożonym znajdą Państwo w opisie poszczególnych produktów lub w zamieszczonej poniżej tabeli). 

Warto również zadbać, by nieużywane łóżko zabezpieczyć przed zabrudzeniem, bo o ile samą ramę łatwo przetrzeć wilgotną szmatką, o tyle materac dłużej zachowa świeży wygląd, gdy ograniczymy do niego dostęp kurzu.

W tym celu nieoceniony jest zewnętrzny pokrowiec, do którego chowamy całą konstrukcję łóżka po złożeniu. Zapobiega on osiadaniu kurzu, a po wyjęciu z niego łóżko jest od razu gotowe do użycia bez dodatkowych zabiegów. Na stronie każdego produktu na naszej stronie znajdą Państwo polecane do niego produkty, w tym pasujący rozmiar pokrowca. 

Podzieliliśmy naszą ofertę na następujące kategorie:

Łóżka polowe i składane

Poniżej przedstawione rodzaje łóżek polowych i składanych różnią się między sobą przede wszystkim rozmiarem oraz  konstrukcją, a co za tym idzie wytrzymałością. Modele z materacami posiadają również materace różnej grubości. 

1. Łóżka polowe i składane wykonane z rurek aluminiowych lub stalowych:

Łóżko polowe IBIZA lub IBIZA-LUX ma stelaż stalowy i materac o grubości ok 3 cm przymocowany do stelaża przy pomocy sprężyn. Łóżko to jest przeznaczone dla osób o wadze do 90 kg, oraz ma regulowany zagłówek. Oba modele różnią się między sobą wysokością nóżek- Ibiza-Lux ma wyższe nóżki.

Łóżko składane KRETA to również konstrukcja stalowa, gdzie dno łóżka jest wypełnione 12 deseczkami, na których leży materac o grubości 5 cm. Kreta jest przeznaczona dla osób o wadze do 100 kg i nie posiada ruchomego zagłówka, ale jest wygodne w użytkowaniu domowym, bo nie zajmuje dużo miejsca- ten model łóżka jest chwilowo niedostępny.

Łóżko składane RODOS także ma stelaż stalowy, którego dno jest wypełnione siatką stalową. Materac ma grubość 5 cm.  Jest to łóżko bardziej miękkie niż KRETA, ale jest zbliżone do niego wymiarami i wytrzymałością. Również jest zalecane dla osób o wadze do 100 kg i nie posiada ruchomego zagłówka- ten model łóżka jest chwilowo niedostępny.

Łóżko aluminiowe, to najprostsza, klasyczna polówka, jest mała, lekka i łatwo się składa, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. Nie tak komfortowa, jak łóżka powyżej, ale zapewni nocleg niespodziewanym gościom lub relaks na działce. Wytrzymałość do 100 kg, bez materaca. Można do niej dokupić dodatkowy materac o grubości 3 cm

Łóżko polowe wojskowe Wp5/2 z tkaniny poliestrowej  to najmocniejsze łóżko z naszej kolekcji wykonane w Polskiej firmie specjalizującej się w produkcji łóżek na wyposażenie służb wojskowych i mundurowych. Jest to łóżko ,które zajmuje niewiele miejsca po złożeniu jest wygodne i bardzo wytrzymałe. Materac o grubości około 3 cm pokryty jest tkaniną poliestrową w kolorze zielonym i jest on przymocowany do stelaża za pomocą specjalnych gumowych pasów ,które dopasowywują się do ciężaru ciała osoby . Ponadto łóżko posiada regulowany zagłówek,  oraz otrzymujecie je Państwo w specjalnym worku-pokrowcu. 

2. Łóżka składane dla szpitali i służb medycznych:

Łóżko składane, model WP-5/2 z tkaniny skóropodobnej zmywalnej oraz model L-5/3 z tkaniny skóropodobnej zmywalnej  to dwa najbardziej polecane modele dla celów medycznych. Różnią się one wymiarami, wersja L-5 jest wyższa i węższa, wyprodukowana z myślą o małych salach, głównie na oddziałach dziecięcych. Bardzo wytrzymałe, o nośności aż do 140 kg! Materac z pianki o grubości ok. 3 cm przymocowany jest do stelaża za pomocą elastycznych, regulowanych pasów, co zapewnia wysoki komfort użytkowania. Posiada 5-cio stopniową regulację zagłówka i atest PZH. 

Do celów medycznych nadają się też nasze dostawki i łóżka z grubym materacem opisane poniżej, pod warunkiem, że dodamy do nich specjalny paroprzepuszczalny lub zmywalny pokrowiec z atestem PZH, które to pokrowce również posiadamy w ofercie. 

 3. Łóżka składane z grubym materacem i kółkami:

Luxor Premium to łóżka o szerokościach do wyboru. 200x80 cm lub 200x90 cm  . Łóżka składane na kółkach popularnie nazywane dostawka hotelowa, to  najbardziej komfortowe łóżka z naszych modeli. Stalowa rama malowana proszkowo, z dnem wyłożonym szerokimi, wytrzymałymi deseczkami. Daje to wytrzymałość aż 125 kg. Materac  Premium jest wykonany  z grubej, ok  13 cm pianki. To najgrubszy materac, jaki można zastosować w składanej konstrukcji tego typu. To jedyne łóżka składane na rynku z tak grubym materacem. Wielką zaletą łóżek  Luxor jest posiadanie  wygodnego  systemu  automatycznego rozkładania tylnich nóżek.

Luxor z materacem o grubości 10 cm to  tańsze wersje modelu  Luxor Premium, która  różni się tylko grubością materaca,. Zastosowany materac  jest wykonany  z pianki o grubości  10 cm która to   zapewnia  wciąż bardzo wysoki komfort nocnego  odpoczynku. Konstrukcja i wytrzymałość pozostaje bez zmian i wynosi  125 kg tak  jak w wersji Premium. Obie wersje modelu Luxor, to łóżka najczęściej zamawiane przez hotele i pensjonaty, ale również osoby prywatne, mające dość miejsca na przechowywanie, aby zapewnić komfortowy nocleg swoim gościom. 

Como i Torino, to dwa bardzo podobne modele,  wykonane na lżejszym profilu i o mniejszych wymiarach niż dostawki powyżej. Zalecane są dla osób o wadze do 100 kg. Różnią się tylko budową dna- Como ma poprzeczne, sprężyste deseczki, a Torino ma stelaż wypełniony stalową siatką. Grubość materaca w obu tych łóżkach to 10 cm, lub w wersji Premium to około 13 cm. Na prośbę naszych klientów uruchomiliśmy produkcję  łóżek  COMO i TORINO w wersji Premium tj z materacem o grubości ok  13 cm. Oba modele łóżek  Como i Torino mają długość stelaża  190, a szerokość  80cm .

Tokio jest łóżkiem podobnym do powyższych dwóch, zasadniczą różnicą w budowie jest pięciostopniowa regulacja zagłówka. Budowa ramy jest podobna jak w Como, stalowa rama z dnem wypełnionym deseczkami. Materac ma grubość 10 cm

Wielką zaletą wszystkie powyższych  modeli jest fakt że  mają one  w środkowej części kółka, ułatwiające ich  bezwysiłkowe przemieszczanie gdy są złożone. Łóżka typu dostawka hotelowa zapewnią Państwa gościom zdrowy i spokojny sen . Dzięki materacom Premium zapomnicie Państwo jak to jest gdy trzeba przespać noc na niewygodnym łóżku i już nigdy nie wrócicie do starych  modeli łóżek .

Lp.

Model

Wymiary ramy 

Grubość materaca

Dopuszczalne obciążenie

Wymiary materaca

Wymiary po złożeniu

Waga

1

Kuba

190 x 80 cm

6,5 cm

100 kg

180 x 80 cm

105 x 80 x 20 cm

14 kg

2

Como

190 x 80 cm

10 cm

100 kg

180 x 80 cm

105 x 80 x 30 cm

18  kg

3

Torino

190 x 80 cm

10 cm

100 kg

180 x 80 cm

105 x 80 x 30 cm

18 kg

4

Luxor

200 x 90 cm

10 cm

120 kg

190 x 90 cm

110 x 90 x 35 cm

23 kg

5

Luxor Premium

200 x 90 cm

13 cm

120 kg

190 x 90 cm

110 x 90 x 35 cm

24 kg

6

Tokio

200 x 80 cm

10 cm

100 kg

190 x 80 cm

105 x 80 x 30 cm

20 kg

***

Leżaki plażowe

W naszej ofercie znajduje się duży wybór leżaków różniących się konstrukcją i materiałem, także każdy może znaleźć produkt najlepiej odpowiadający jego upodobaniom. 

Poniżej przedstawiamy kilka podpowiedzi mających pomóc Państwu te upodobania sprecyzować oraz dobrać odpowiadający im produkt. 

Leżaki aluminiowe – najważniejszą ich zaleta jest fakt, że są bardzo lekkie i nierdzewne. Większość z nich składa się „na pół”, część posiada również możliwość rozłączenia rurek i schowanie ich do pokrowców, przez co zajmują bardzo mało miejsca. W naszej ofercie znajdują się 2 rodzaje leżaków plażowych: 1-pozycyjne z drewnianym podłokietnikiem oraz 2-pozycyjne tzw. fotelo-leżaki, ponieważ mogą być używane jako krzesełko z wysokim oparciem lub jako wygodny leżak służący do opalania.

Tkaniny – leżaki z naszej oferty posiadają wiele różnych, kolorowych tkanin. Może to być tkanina bawełniana w kolorach tęczy, muszli, kolorowych pasów itp. lub batylina (tkanina siatkowa) w kolorach m.in. granatu, bordo czy zielonym.

Podłokietniki -   leżaki mogą się również różnić podłokietnikami. Mogą być zrobione z drewna lub paskowe. Leżaki z podłokietnikami paskowymi są lżejsze, lecz podłokietniki drewniane gwarantują większą wygodę podczas siadania  i wstawania.

Najbardziej popularnym leżakiem w obecnej ofercie są leżaki aluminiowe składane do torebki. Zapewne bierze się to z tego, że jest to produkt najłatwiejszy w transporcie- mieści się nawet w większej damskiej torebce i jest doskonały na wszelkie wyjazdy, czy to pociągiem, czy rowerem czy zapakowanym po dach samochodem, gdzie każda ilość miejsca jest na wagę złota. Stacjonarnie zaś, na taras czy działkę lepszym rozwiązaniem jednak będzie któryś z solidniejszych foteli, również z materacem. Choć nie tak kompaktowy, zapewni na pewno wyższy komfort wypoczynku.